NFS Underground - Jak grać po LAN


Pytania i sugestie można kierować na forum.Tylko po przeczytaniu strony!!!
Opis niektórych pojęć z artykułów


Jeżeli szukasz jakiegoś dokładnego opisu do gry to źle trafiłeś. Jedyne, co zostało opisane poniżej to sposób konfiguracji gierki pod sieć lokalną. Dodatkowo zamieszczone zostały potrzebne do tego celu pliki.


Czego potrzebujemy ?
Najważniejszy jest klient za pomocą którego będziemy się łączyć do serwera lokalnego. Należy pobrać ten plik.
Aby samemu uruchomić lokalny serwer (do którego będzie można się podłączyć) należy pobrać ten plik.
Dobrze byłoby również uaktualnić gierkę do wersji 1.3. W tym celu należy pobrać ten plik (speed.exe), i zastąpić nim oryginalny znajdujący się w głównym katalogu zainstalowanej gry.

Jak rozpocząć grę po LAN.

W pierwszej kolejności należy uruchomić wcześniej pobranego klienta (nfsuclient.exe).
W polu NFS :U Lan Server IP: wpisujemy IP serwera do którego się łączymy. IP to należy prędzej ustalić z innymi graczami najlepiej za pomocą RivChat'a.
Po wpisaniu ip klikamy przycisk "Use Lan Server" a następnie odpalamy grę.
Klient

Granie po LAN
Wybieramy "Play Online"W zakładce "Account Log-in" możemy założyć sobie konto na danym serwerze. Konto należy założyć, jeżeli łączymy się do DANEGO serwera pierwszy raz. Dane nie są pobierane z oryginalnego serwera tylko z tego, do którego jesteśmy aktualnie podłączeni.

Opcje "Use JAKIŚ NICK" można wybrać, kiedy łączymy się do danego serwera po raz kolejny (tzn. mamy już stworzone konto).

Opcje "Use Another EA Account" używamy, gdy np. na różnych serwerach mamy różne hasła i chcemy zmienić bez zakładania konta.

Opcja "Create new EA Account" służy do zakładania nowego konta.

Wypełniamy wszystkie pola a następnie klikamy "Continue"

Uzupełniamy naszą datę urodzenia poczym zmieniamy opcję "Do you accept ..." na "Accept" i klikamy na "Submit"
W ten sposób założyliśmy konto.

Teraz klikamy "Use NASZ NICK", a następnie tworzymy nicka którym będziemy się posługiwać podczas gry.

Wybieramy samochód którym będziemy się ścigać w grze.
Auto którym przechodziliśmy Undeground będzie się znajdować na końcu listy.

Gra na serwerze.Opcja "Ranked Game" przeznaczona jest dla osób, które przeszły w całości Undegrounda, lub zajmują jakąś pozycje od 10 miejsca w górę.
Z opcji "Unranked Game" korzystają osoby, które dopiero zaczynają grę i nie posiadają żadnych osiągnięć.


Tutaj wybieramy rodzaj gry (Circuit, Sprint, Drift, Drag)oraz pokój, do którego chcemy dołączyć. 0/50 oznacza, że aktualnie w pokoju znajduje się 0 osób na 50 możliwych.
Rodzaj gry wybieramy strzałkami na klawiaturze (prawo,lewo), lub za pomocą myszki. Następnie wybieramy pokój, do którego chcemy dołączyć (strzałka góra/dół) i wciskamy "Enter".

W tym oknie widzymy listę graczy znajdujących się aktualnie na danym kanale. Tutaj też możemy zagrać z daną osobą indywidualnie, wystarczy kliknąć na danym nicku, a pojawi się nowe okno, w którym możemy sprawdzić jaki samochód posiada przeciwnik, oraz wyzwać go na pojedynek.
Jeżeli naciśniemy strzałkę w prawo, lub zmienimy za pomocą myszki, pojawi nam się możliwość stworzenia gry (max do 4 osób) lub dołączenia do istniejącej.
Grę tworzymy klikając na "z"To by było na tyle. Nie jest to zbyt obszerny opis, ale z założenia nie miała to być instrukcja obsługi, lecz opis konfiguracji dla sieci Lan. Niestety komputer nie myśli, to człowiek musi wiedzieć co chce zrobić :-)
Wszelkie pytania i sugestie można kierować na forum.